Implementatori projekta
BOSPO je neovisna, multietnička nevladina organizacija. Osnovana je 1995. godine od strane Danskog savjeta za izbjeglice (DRC). Od tada BOSPO pruža edukativnu, psihosocijalnu, ekonomsku i pravno-informativnu pomoć građanima u BiH i šire. Neke od aktivnosti BOSPO-a uključivale su razvoj i promociju priručnika i koncepta javnog zagovaranja, izdavanje novina i publikacija, obezbjeđivanje obuke i podrške nevladinim organizacijama i grupama u zajednici. BOSPO je također incirao program mikrokreditiranja za žene poduzetnice niskih primanja, obezbjeđivanje psihosocijalne i edukativne podrške za raseljene žene i djecu, i vodio 13 informativno-pravnih centara na području BiH. U posljednjih nekoliko godina BOSPO je intenzivno radio na projektima koji se tiču prava manjina u BiH, te projektima promovisanja i zaštitie ljudskih prava marginaliziranih grupa, pacijenata, žena i osoba sa invaliditetom.
BOSPO-vo osoblje posjeduje iskustvo, vještine i profesionalno obrazovanje. U organizaciji su dobro uspostavljene interne, organizacione i rukovodstvene procedure. BOSPO teži da pravovremeno i efektivno pruži podršku svojim klijentima i organizacijama kroz treninge, konsultacije i druge usluge. BOSPO-ovi napori su fokusirani na povećanje transparentnosti i vidljivosti u zajednicama, naročito među vladinim agencijama, NVO-ima i građanskim inicijativama u BiH.
Srednja tehnička i stručna škola „Centar za obrazovanje odraslih“ Gračanica ima zadatak da odraslima omogući cjeloživotno i učenje kroz adekvatne programe usmjerene, prije svega, na praksi i svakodnevnim potrebama, da aktivno učestvuje u rješavanju problema nezaposlenosti i rješavanju zahtjeva i potreba privrednih organizacija i građana.
ISTIČEMO da se sa NOVIM ZNANJEM DOBIVA I NOVO ZVANJE!
„Centar za obrazovanje odraslih“ provodi obrazovanje odraslih u skladu sa postojećim nastavnim planovima i programima i to za:
1. PREKVALIFIKACIJE
2. USAVRŠAVANJE
3. DOŠKOLOVAVANJE
4. STRUČNO OSPOSOBLJAVANJE
5. ŠKOLE STRANIH JEZIKA
6. INFORMATIČKE ŠKOLE
Navedeni programi se izvode na osnovu dobijene saglasnosti od Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Tuzlanskog kantona.
Centar trenutno ima preko 30 stalno zaposlenih osoba.